niedziela, 24 stycznia 2010

Styczeń

To był krótki tydzień, a to wszystko ze względu, że poniedziałek był wolny. Miałam dużo roboty w szkole, ale ten tydzień będzie jeszcze gorszy. W piątek po południu po szkole poszłam do Julie, wybrałyśmy się na długi spacer. Nawet nie wiecie jak mi czegoś takiego brakuje bo tu gdzie ja mieszkam nie mogę nigdzie się przejść bo wszędzie tylko drzewa, drzewa i drzewa. Potem jej host mom zawiozła nas do Deby bo tam nocowałyśmy. Było super, uwielbiam z nimi spędzać czas. Nikt mnie nie rozumie tutaj jak one, wspieramy się, mogę rozmawiać z nimi o wszystkim, nikt Cie lepiej nie zrozumie niż inny exchange student. Deby zostały tylko 2 tygodnie… nadal nie mogę w to uwierzyć. W ciągu 5 miesięcy stała się dla mnie kimś bardzo ważnym w moim życiu, jest jak takie słoneczko, które zawsze poprawia humor… będę za nią bardzo tęsknić, na pewno kiedy będziemy się żegnać będą łzy… Uwielbiam jej host family, jej host dad czytał w Internecie o Polsce i Norwegii, dosłownie zachwycali się naszym krajem. Deby potem mnie nagrywała jak czytam po polsku bo ona kocha nasz język (dla niej specjalnie rozmawiałam z rodzinką na skype). Poszłyśmy późno spać i jestem zmęczona!

Sobota to głównie robienie lekcji ,a w niedzielę nauka do finals(nie wiem jak przeżyję psychologię). Na niedzielę takie same plany czyli nauka, ale planuje też odpoczynek bo ten tydzień będzie męką. W środę mam Creative Writing,Psychology,we wtorek Algebra 2.5 i Forensic Science,piątek CAI(dla exchange students coś specjalnego) i US History. Muszę się pochwalić, że za moje por folio mam 98%, nie wiem jak cudem, ale nie będę protestować. Ostateczny plan na 2 semestr: (Niestety nie mamy tego samego lunchu z Julie, ale może w takim razie bardziej zintegruje się z moimi Amerykańskim znajomymi)

Teacher Assistant
Exposition
Algebra 2.5
Marine Biology
CWI
Photography(Mam nadzieje,że to będzie motywacja do wstawiania więcej zdjęć)

Wyjazd uświadamia Ci kto jest Twoim prawdziwym przyjacielem. Tak naprawdę nie jestem na bieżąco co się w Polsce każdy jest zajęty, a niektórzy o Tobie zapominają dlatego chciałabym podziękować wszystkim, którzy są ze mną! DZIĘKUJĘ WAM(osoby, do których to kierują dobrze o tym wiedzą). Już połowa mojego wyjazdu za mną, a ja cały czas nie wierzę, że tu jestem, ale wiecie jestem z siebie strasznie dumna, że to zrobiłam bo wiele osób nigdy by nie podjęło takiego roku. Ciekawe co sobie myślą osoby, które we mnie nie wierzyły, że sobie dam radę… a tu niespodzianka! Lubię dzielić się z wami moimi przemyśleniami od czasu do czasu. Kończę bo jestem zmęczona, a jutro czeka mnie dużo pracy.

Dziękuję za komentarze, ale przydałoby się ich więcej!

8 komentarzy:

Kuba w. pisze...

No skoro zależy Ci na komentarzach :D. Fajnie się czyta bologa i o spełnianiu marzeń :D Też mam zamiar wyjechac na studia za granice wiec pewnie bedzie troche podobnie jak u ciebie z przezyciami:D
btw. mam nadzieje ze tez sie zaliczam do grona tych wspierajacych (cociaz wiem ze to mało, ale czasem newsy z klasy sa)

Trzymaj się!!

Promilla pisze...

hih . no więc komentujemy . naparwdę fajnie że piszesz bloga . bo uwielbiam czytać o spełnioych marzeniach . sama wyjeżdżam w przyszłym roku na rok do USA . więc twój blog jest zdecydowanie przydatny.
pzdr.

mrshl pisze...

a CWI to..?;> i CAI?;P bo szukałam, ale nie znalazłam;P Forensic Science nadal tak fajne jak pisałaś wcześniej?:))

Ayumi pisze...

będzie więcej komentarzy, gdy będą zdjęcia ;-)

Karolinka S. pisze...

ja zawsze czytam i komentuje oczywiscie ;* :)

Priscila Andrade (priscila@bab.la) pisze...

Subject: Top 100 bloggers – here we go again!

Dear Agnieszka,

Last year bab.la and our blog Lexiophiles launched the Top 100 International Exchange and Experience Blogs 2009. It was rewarding and we really enjoyed bringing the exchange blogger community together, and here we go again:

It’s time for The Top 100 International Exchange and Experience Blogs 2010, also known as IX10.

We are looking for the top 100 blogs about life abroad and your blog has been nominated. The nomination period goes from January 22nd to January 31st. Feel free to spread the word among bloggers writing about life in a foreign country.

The voting starts on February 1st and goes till February 14st 2010. At the end of the two-week voting period, the blogs with the most votes will win.

If you want to read more about IX10 visit Lexiophiles
(http://www.lexiophiles.com/featured-article/the-top-100-international-exchange-and-experience-blogs-2010).

Send me an email in case you don’t want to be included in this list or if you have any further questions about the competition.

Kind regards,
Priscila

On behalf of the bab.la and Lexiophiles team

Agnieszka pisze...

AAAA,jestem tak zajęta w tym tygodniu! :)
CWI-Current World Issues
CAI-Current American Issues
Wiesz co Forensic fajne,nauczyciel zabawny,ale dużo lab work,a to wcale nie jest takie łatwe!

Dziękuję za komentarze...

Kasia L. pisze...

lab work nie są łatwe, ale z pewnością są pasjonujące!! U Polsce nawet nie ma takich dodatkowych warsztatów :( A fajnie by było na takie "kółko" chodzić xD