sobota, 3 października 2009

Leavenworth trip

Ostatni weekend zapamiętam do końca życia!Bawiłam się C-U-D-O-W-N-I-E,a przede wszystkim poznałam W-S-P-A-N-I-A-Ł-Y-C-H exchange students z całego świata!

Piątek
Od razu po szkole,zabrałam tylko swoje rzeczy i wyruszyłyśmy z Valerie w drogę do Sultan. Około godziny 16.30 dotarłyśmy na miejsce,gdzie spotkało się 35 wymieńców, rozdzieli nas do samochodów i podróż czas zacząć.Było bardzo wesoło w moim samochodzie była Polska,Ukraina,Słowacja,Tajlandia,Turkmenistan,Kirgistan. Dotarliśmy na miejsce jakoś po 19.00. Na miejscu okazało się,że weekend spędzę z Amy(koordynatorka w Leavenworth),jej rodziną i jej exchange student Asiya z Afganistanu oraz Qamile z Serbii,wieczór spędziłyśmy na plotkowaniu i dość szybko poszłyśmy spać bo byłyśmy bardzo zmęczone.( W sobotę dołączyła do nas Katrin z Niemiec)

Sobota
Około godziny 10 musiałyśmy być w middle school(oczywiście dotarłyśmy spóźnione).Krótka prezentacja i w drogę!Na początku byliśmy na paradzie,szliśmy obok samego majora,jaki był dumny,że gości 35 exchange students,z każdym chwilę rozmawiał(dowiedziałam się,że był w Krakowie!)Było przezabawnie,przejść się przez całe miasto i krzyczeć "Poland"!Następnie mieliśmy czas wolny na lunch,wszyscy się udali to McDonalda(ja mocno się trzymam i nic nie jadłam)Następnie udaliśmy się do jakiejś nudnej fabryki,w której pakowali owoce,ale miałam niezłą jazdę z Manuelą z Brazylii oraz z Ichim z Indonezji. Na sam koniec mieliśmy kilka godzin wolnego w Leavenworth,po prostu fun! Na wieczór Amy miała dla nas plany,wybrałyśmy się z dziewczynami i z Amy do host family Huna z Korei oraz na ten weekend gościli innych studentów.Było przyjemnie,zjedliśmy obiad,pogadaliśmy,pośmialiśmy i około 20 wybraliśmy się na bloc party,które odbywało się obok naszego domu.Na początku było nudno,ale potem zabawa się rozkręciła!Świetnie się bawiłam z moimi exchange,tak na prawdę to my rozkręciliśmy imprezę.Na sam koniec wszyscy przenieśliśmy się do nas,a jak się wszyscy rozeszli to gadałyśmy z dziewczynami jakoś do 2.00,ale później padłyśmy ze zmęczenia i poszłyśmy spać.

Niedziela
Oczywiście pobudka rano,śniadanie i w drogę!Najpierw byliśmy w muzeum,a potem w jakimś miejscu związanym z łososiami(nie pamiętam dokładnie co to było)I już koło godziny 14.00 wyruszyliśmy do Sultan,praktycznie całą drogę przespałam...strasznie trudno było mi się rozstać ze wszystkimi,ale wiem,że za jakiś czas znowu się zobaczymy.

Indonezja,Polska,Korea,Afganistan,Serbia!

z Manuelą

Wszyscy!

Szwecja,Polska,Hiszpania (co za gorące dziewczyny!hahaha)


Nowości
Ten tydzień minął mi dość szybko(jak wszystkie zresztą),ale był ciężki,tutaj w szkole mam mnóstwo prac domowych i codziennie jakieś quizy, najgorzej jak na razie jest z psychologi bo za dużo tego wszystkiego i mam problem ze zrozumieniem naukowego słownictwa.W ten weekend wybieram się na zakupy,przede wszystkim muszę znaleźć sukienkę na homecoming!No i oczywiście nauka,ale mam zamiar bardziej wypocząć,przecież nie przyjechałam tutaj się przemęczać.To co w amerykańskich szkołach jest super to,że nie ma tu stresu przed szkołą.Teraz Julie jest na wycieczce przez kilka dni więc będę musiała jakoś sama przetrwać,ale oczywiście,że dam radę!W tym tygodniu miałam fun na forensic science,pracowaliśmy w grupach nad crime scene czyli,że musimy znaleźć morderce,dopasować dowody i resztę.Chciałabym częściej pisać na blogu,ale po prostu nie mam za dużo czasu,nawet na pisanie wiadomości mojej rodzinie i przyjaciołom.Tęsknię za wami!

3 komentarze:

Kasia L. pisze...

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że się tak świetnie bawiłaś :) Mam nadzieję że takie odlotowe wyjazdy będą organizowane częściej - przynajmniej trochę odpoczniesz :P
A co się tyczy forensic science, ach... to to jest świetny przedmiot!! Jak przyjedziesz będziesz wiedziała na ten temat zdecydowanie więcej ode mnie :* Więc mam nadzieję że podzielisz się tą wiedzą :)
Tęsknię i do niedzieli :*

Karolinka S. pisze...

ojaa ale super. ;) poznac ludzi z tak dalekich zakatkow swiata. ;*** ;))
ah. ! swietnie ;)
pozdrawiam. ;*

olaa pisze...

Ty się dobrze bawisz a u nas w crv takie nudy XD A tak na serio to super że macie takie spotkania, poznajesz tyle ludzi i możesz trochę odpocząć ;)
Pozdrawiam